Mandag ettermiddag ble Sogn og Fjordane Europeisk Ungdom gjenopprettet som lokallag i Europeisk Ungdom.
Flora Unge Høyre og Flora Unge Venstre arrangerte en heldags EU-skolering med Anders Heggernes Ask fra sekretariatet til Europautredningen, Andreas Skjæret, nestleder i Unge Venstre og Generalsekretær i Europeisk Ungdom, Espen Berg-Larsen.
”Jeg har lært mye, og er sikrere i mitt ståsted i EU-saken. Nå ser jeg frem til mye aktivitet i Sogn og Fjordane. Det er kunnskap som skal til for å vinne EU-kampen”
Lena Førde, nyvalgt leder
De fremmøtte fra Unge Høyre, Unge Venstre, Sosialistisk Ungdom og AUF ble skolert i Europautredningens konklusjoner, overnasjonalt samarbeid og ungdomsengasjement.
Etter skoleringen ble det valgt et nytt styre i Sogn og Fjordane Europeisk Ungdom, og EU-flagget ble heist til topps i flaggstangen utenfor Qualityhotellet i Florø.
Det nyvalgte styret består av:
Leder: Lena Førde
1. Nestleder: Synne Standal Solheim
2. Nestleder: Markus Dybedal
Økonomiansvarlig: Tuva Vigen Bardal
Sekretær: Fredrik Helland
Styremedlem: Lise-May Sæle
Styremedlem: Jacob Nødseth
Vara: Carina Nybø